Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego

Z ogromną radością informujemy, że uczennice naszej szkoły Maria Drab i Marta Żelezik

zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Opolu.

Droga do tego sukcesu była wymagająca i pełna wyzwań. Konkurs składał się z kilku etapów, podczas których uczestniczki musiały zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi nie tylko znajomość lektur obowiązkowych, ale i nadobowiązkowej literatury pięknej. Ponadto musiały wykazać się umiejętnością analizy i interpretacji tekstów, ponadprogramową wiedzą z nauki o języku polskim oraz tworzeniem własnych wypowiedzi pisemnych.

Zmagania konkursowe wymagały systematycznej pracy, zaangażowania oraz dużej samodzielności. Uczennice wykazały się wytrwałością i pasją do języka polskiego. Osiągnięty wynik jest dowodem ich talentu, pracowitości oraz wysokiego poziomu przygotowania. To także efekt wspólnej pracy uczennic i nauczyciela, który wspierał je na każdym etapie konkursu. Opiekunem merytorycznym naszych finalistek była p. Jolanta Krupa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

« z 2 »

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im. Gustawa Morcinka w Opolu​

Kontakt

© 2025 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im. Gustawa Morcinka w Opolu​

Skip to content