Z ogromną radością informujemy, że uczennice naszej szkoły Maria Drab i Marta Żelezik
zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Opolu.
Droga do tego sukcesu była wymagająca i pełna wyzwań. Konkurs składał się z kilku etapów, podczas których uczestniczki musiały zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi nie tylko znajomość lektur obowiązkowych, ale i nadobowiązkowej literatury pięknej. Ponadto musiały wykazać się umiejętnością analizy i interpretacji tekstów, ponadprogramową wiedzą z nauki o języku polskim oraz tworzeniem własnych wypowiedzi pisemnych.
Zmagania konkursowe wymagały systematycznej pracy, zaangażowania oraz dużej samodzielności. Uczennice wykazały się wytrwałością i pasją do języka polskiego. Osiągnięty wynik jest dowodem ich talentu, pracowitości oraz wysokiego poziomu przygotowania. To także efekt wspólnej pracy uczennic i nauczyciela, który wspierał je na każdym etapie konkursu. Opiekunem merytorycznym naszych finalistek była p. Jolanta Krupa.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !