,,Mistrzyni słowa” Maria Drab

„Mistrzyni słowa”

Maria Drab – uczennica klasy VIII a

zajęła II miejsce

w XXIX Konkursie Recytatorskim „Słowo 2026”.

Jest to renomowany konkurs organizowany od 1998 roku przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego. Każdego roku do konkursu zgłasza się kilkudziesięciu młodych recytatorów prezentujących różnorodne teksty literackie. Tym bardziej cieszy nas to zaszczytne miejsce. Do występu uczennicę przygotowywała p. Jolanta Krupa.

Marysia recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej oraz fragment prozy Andrzeja Drzewińskiego. Swą interpretacją ujęła jury i zajęła drugie miejsce w kategorii uczniów klas VII – VIII.

Jesteśmy dumni z tego sukcesu. Serdecznie gratujemy !

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im. Gustawa Morcinka w Opolu​

Kontakt

© 2025 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im. Gustawa Morcinka w Opolu​

Skip to content