W miniony piątek, 22 maja, w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie całotygodniowego projektu europejskiego. Był to dzień pełen muzyki, kolorów, smaków i pozytywnej energii, a przede wszystkim doskonała okazja do nauki poprzez doświadczenie i wspólne działanie.
Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas wspaniali goście, którym serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie:
Joanna Raźniewska – Opolska Kurator Oświaty
Marek Leśniak – Opolski Wicekurator Oświaty
Jan Wróblewski – Burmistrz Strzelec Opolskich
Irena Koszyk – Prezes Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego
Krystyna Dworecka – Zastępca Prezesa Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego
Zofia Zawieja – Inspektor Wydziału Oświaty
Kamila Krul – Inspektor Wydziału Oświaty
Halina Bilik – Była Opolska Kurator Oświaty
Dyrektorzy szkół należących do Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego
Monika Rudyk – Przewodnicząca Rady Rodziców PSP 8
Przedstawiciele organizacji pozarządowej „Europe Direct”
Dodatkową, niezwykłą atrakcją była obecność europejskiej maskotki – Syriusza, która towarzyszyła uczestnikom i dbała o radosną atmosferę przez całe wydarzenie!
Nasi uczniowie w niezwykle barwny sposób zaprezentowali efekty swojej całotygodniowej pracy nad wybranymi państwami europejskimi. Goście mogli wspólnie z młodzieżą uczestniczyć w przygotowanych aktywnościach m.in. :
Interaktywnych quizach wiedzy,
Symulacji obrad Parlamentu Europejskiego,
Wywiadach z młodymi „europosłami”.
Szkolne klasy wypełniły się tradycyjnymi przekąskami z różnych krajów Europy, a uczniowie i nauczyciele zachwycali strojami nawiązującymi do europejskich kultur.
Wydarzenie uświetniły występy muzyczno-taneczne. Starsze klasy wspólnie wykonały kanon „Panie Janie”, po którym uczniowie uroczyście odtańczyli poloneza na boisku szkolnym. Finałem całego dnia były wspaniałe występy uczniów klas I–VIII przygotowane na sali gimnastycznej.
Pragniemy złożyć szczególne i serdeczne podziękowania Marszałkowi Województwa Opolskiego, Panu Szymonowi Ogłazie, za objęcie naszego przedsięwzięcia Honorowym Patronatem oraz za ufundowanie drobnych upominków dla naszych gości.
Gorące podziękowania kierujemy również do Rady Dzielnicy X, a w szczególności do Przewodniczącej Zarządu Dzielnicy, Pani Anieli Czarneckiej, za zorganizowanie i przygotowanie wspaniałego poczęstunku dla uczestników wydarzenia.
Dziękujemy także organizacji Europe Direct za przekazanie cennych materiałów edukacyjnych związanych z Unią Europejską oraz Radzie Dzielnicy „Nadodrze” za wsparcie w ufundowaniu nagród dla uczniów.
Na koniec składamy ogromne podziękowania wszystkim Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom za zaangażowanie, pomoc i wspólne tworzenie tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Dzięki współpracy całej naszej społeczności możemy realizować projekty pełne pasji, kreatywności i niezapomnianych doświadczeń!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia!