14 listopada 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta Wieczornica z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość ta poświęcona była ojczyźnie

i wolności. Data 11 Listopada tak ważna dla Polaków, to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Po 123 latach niebytu, zaborów, przelanej krwi, czekania, nadziei, walki, cierpienia powstaje wolna, niepodległa, zjednoczona Polska. W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, a także uczniowie wraz z rodzicami. Montaż słowno – muzyczny poświęcony został upamiętnieniu wszystkich ważnych wątków historyczno – politycznych, które wpłynęły na losy naszej ojczyzny.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 8 w Opolu włączyła się w świętowanie 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach programu „ Godność, Wolność, Niepodległość” sfinansowanego ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Jesteśmy jedną z trzech szkół w mieście Opolu, która pozytywnie przeszła weryfikację wniosków konkursowych obejmujących przedsięwzięcia w zakresie edukacji patriotycznej

i obywatelskiej. Program obejmuje wystawę pamiątek, wycieczkę edukacyjną uczniów klas starszych pt. „Śladami marszałka Józefa Piłsudskiego po Warszawie” oraz wieczornicę.

Szkoła współorganizowała z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

i suwerenności liczne konkursy o tematyce patriotycznej dla przedszkolaków i uczniów opolskich szkół. Były to konkursy literackie i plastyczne.

Uczniowie naszej szkoły licznie w nich uczestnicząc uzyskali wysokie lokaty.

Zapraszamy również do galerii zdjęć i filmów 

 

 

Kategorie: Aktualności

Skip to content