Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, którą przeprowadzaliśmy w naszej szkole po raz pierwszy.
29 września szkoły z różnych stron świata, uczestniczyły w tym wydarzeniu. Celem akcji, było propagowanie zabawowej formy nauczania- uczenia się matematyki. Organizatorem Głównym przedsięwzięcia ŚDTM było Wydawnictwo Karty Grabowskiego (założone w 1995 roku przez Andrzeja Grabowskiego, twórcy kart Grabowskiego oraz pomysłodawcy Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia).
http://www.wmtday.org/pl 

Byliśmy 1 z 6 szkół w Opolu, które w tym roku przyłączyły się do akcji. Nasza Szkoła przystąpiła do rozszerzonej wersji programu, czyli do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w szkole i w mieście.
Przez cały tydzień trwały przygotowania do tego wydarzenia. Wyznaczono asystentów i egzaminatorów. 29 września odbył się wspólny apel, po którym uruchomiono komisje egzaminacyjne. Młodsi uczniowie odpytywali starszych z tabliczki mnożenia w myśl hasła “Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Szkolne koło dziennikarskie “Ósemeczka” wyruszyło w środowisko lokalne. Uczniowie pytali przechodniów, sprzedawców w sklepach o 5 losowo wybranych działań z tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowiedział poprawnie otrzymywał naklejkę i certyfikat zdania egzaminu. 

Kategorie: Aktualności

Skip to content