Nasza szkoła, kolejny raz wzięła udział w projekcie edukacji  regionalnej „Mały Opolanin”. Jest to inicjatywa, której celem jest przybliżenie specyfiki Opola i regionu, zapoznanie dzieci z symboliką, kulturą, historią oraz genealogią miasta. Uczniowie poznają zabytki miasta, jego osobliwości i wielokulturowość, ciekawostki z życia dawnych Opolan.

We wtorek, 16 kwietnia, klasa 2a wzięła udział w pierwszym spotkaniu. Zwiedziliśmy m.in. opolski rynek, Kamienicę Czynszową, kościół Franciszkanów.

Mimo braku słońca i przeszywającego chłodu, było bardzo interesująco! Dużo wiedzy, mnóstwo ciekawostek, legend i znanych – nieznanych miejsc.

Jak powstało Opole? Jak dawniej w Opolu mieszkali ludzie? Co to jest Gwiazdeczka? Na co czeka lew na kamienicy książęcej? Co oznaczają budki z ptaszkami w różnych miejscach Opola? Dlaczego Zielony Mostek nazywany jest Groszowym? Pani przewodnik interesująco opowiadała rozbrykanej gromadce o tym i wielu innych rzeczach. Zwieńczeniem były warsztaty kulinarne i plastyczne w MDK-u. Ciasteczka były pyszne, a prace pięknie!

2024-04-16 Mały Opolanin

Kategorie: Aktualności

Skip to content