Opiekun koła dziennikarskiego – p. Żaneta Nowak

Koło dziennikarskie „Ósemeczka” rozpoczęło działalność we wrześniu 2017 roku. Głównym jego celem jest zapoznanie uczniów z pracą dziennikarza i zasadami obowiązującymi w tym zawodzie (wywiady z okazji Świąt, pisanie artykułów, fotorelacji, tworzenie bloga). Opiekę nad nim sprawuje p. Żaneta Nowak.  

Do grona młodych dziennikarzy w roku szkolnym 2022/2023 należą: Zuzanna, Klaudia, Milan, Aleksander, Igor, Grzegorz, Tymek oraz Franek.

Największym wyróżnieniem „Ósemeczki” jest II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną „Nasza Gazeta” (13 kwietnia 2018 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się uroczysty finał i rozdanie nagród w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną “Nasza Gazeta”! Nasza “Ósemeczka” zajęła II miejsce na ponad 120 gazetek! Informacja o naszym sukcesie ukazała się też na stronie: Pałacu Młodzieży w Katowicach, Dziennika Zachodniego, NTO).  

Ponadto: 

– Zostaliśmy laureatami konkursu “Zakochani w Opolu” -wykonaliśmy zdjęcia na tle walentynkowej iluminacji na opolskim rynku. 

– Zdobyliśmy I miejsce w konkursie informatyczno-technicznym „Ozobot poznaje człowieka i Ziemię” (Organizator: Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu)  

– Nagraliśmy film „Przedszkolaki o niepodległości” -Przeprowadziliśmy wywiady wśród przedszkolaków i opracowaliśmy materiał filmowy, który został wykorzystany podczas uroczystości z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności (patronat pełnił Prezydent Miasta Opola) 

– Wzięliśmy udział w promocji kampanii „Opole w rytmie Życzliwości” – wyszliśmy na ulice z bannerem kampanii “Opole w rytmie życzliwości” i badaliśmy opinie Opolan na temat życzliwości.  

– Wystąpiliśmy na obradach XX sesji Rady Miasta Opola- przedstawiliśmy działalność koła, zaśpiewaliśmy kolędy, a także złożyliśmy radnym życzenia i własnoręcznie wykonane upominki z symbolami Opola.  

– Nagraliśmy film „100 wpis na blogu Koła Dziennikarskiego Ósemeczka” – stanowiący podsumowanie pracy naszego koła dziennikarskiego. 42 minutowy materiał składa się z naszych wypowiedzi, filmów i nagrań z przedsięwzięć, zdjęć oraz życzeń. 

 

Niektóre z naszych działań opisano w mediach:

https://opowiecie.info/mlodzi-dziennikarze-osemki-robia-wywiady-opolanami/?fbclid=IwAR23A7F93eNIBrPq3Ed4O0IA0RJsLp9DCoYSjkeUkj-DFlPrC7A-XbJrKgk

http://czasnaopole.pl/mlodzi-dziennikarze-opanowali-opole/?fbclid=IwAR3V6ei5xunj0FpTAylY-mM1BfTPYTzp-dO51VNnPKSc77qTRM-2dZ2TVh4

https://opowiecie.info/dzien-dentysty-opolu-uczniowska-akcja-centrum-miasta-zdjecia/?fbclid=IwAR1PE8d4Erb5YrROZUSC_qliG-HPt8JfgGxIpby_xspghx14C17z73o0vFk#prettyPhoto 

http://doxa.fm/aktualnosci/region/najmlodsi-zachecaja-badzmy-dla-siebie-mili/?fbclid=IwAR1XiE2O49HVQD_0vb_uGfSffRFVdALipXkIebmJzt5YeiQzW7yWMSl16Ps

Wszystkie nasze przedsięwzięcia od początku istnienia koła dziennikarskiego znajdują się na blogu: http://kd8.psp8opole.pl/ 

Skip to content