„Czekając na Święta – uczymy się programować”
czyli adwentowy kalendarz kodowania

 

Trzy tygodnie grudnia to wielkie oczekiwania na święta. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający do świetlicy połączyli je z kodowaniem i wspólnie z innymi szkołami realizowali projekt „Czekając na Święta – uczymy się programować”. Celem jego było:

  • zainteresowanie programowaniem szerokiej grupy odbiorców w różnym wieku i o różnych umiejętnościach z zakresu programowania,
  • poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych w przedszkolach i szkołach, zainspirowanie nauczycieli do wykorzystania robotów w nauce programowania,
  • wspólne oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia,
  • dzielenie się wiedzą i doświadczeniami, dobrymi praktykami w grupie na facebook.com/edusense #UczymyDzieciProgramowac www.uczymydzieciprogramowac.pl.

Uczestnicy projektu, zgodnie z regulaminem, musieli wykonać własne kalendarze adwentowe, w których są zakodowane zadania na wszystkie dni adwentu. Zadania dotyczyły programowania lub kodowania offline. Uczniowie pracowali przy macie, układali ślimakowe domino, świąteczne sudoku , odkodowywali  ukryte w symbolach rysunki. Bawili się m.in. w Roboty, „Zaczarowane krzesełka”, „Poszukiwanie prezentów”, uczestniczyli  w zakodowanej gimnastyce. Obowiązkowe relacje z wykonanych   zadań umieszczane były   na Facebookowym  profilu grupy „Uczymy Dzieci Programować”. Dzięki projektowi dzieci doskonaliły pracę w grupach, uczyły się dokładności, staranności, przewidywania efektów swojej pracy, a także uczyły się  dostrzegania zależności i reguł w otaczającym nas świecie oraz kształtowały kreatywność i analityczne myślenie. Z pewnością będziemy dalej pogłębiać nasze umiejętności i wiedzę.

Kategorie: Aktualności

Skip to content