W naszej szkole gościli konsultanci ośrodków doskonalenia nauczycieli z Litwy, Francji i Hiszpanii oraz koordynator Projektu Sharetrain, pani mgr Bronisława Niespor, konsultant  z Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Zaprezentowaliśmy lekcję z programowania w klasie IIIb  oraz zajęcia koła pozalekcyjnego- “Szkolną telewizję”.

Projekt Sharetrain realizowany jest przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji od września 2017r. w ramach programu Erasmus Plus, Akcja 2. W projekcie udział biorą ośrodki doskonalenia nauczycieli z Kowna na Litwie, ISFEC z Bordeaux, CFIE z Valladolid w Hiszpanii. Koordynatorem projektu jest ośrodek doskonalenia nauczycieli z Hiszpanii. Projekt realizowany będzie przez dwa lata i polega na wymianie dobrych praktyk w aspekcie innowacyjnych działań związanych z metodami nauczania, gamifikacją, mobilną edukacją, programowaniem i robotyką. Od 7 do 11 maja odbywało się 5-dniowe seminarium projektowe w Opolu. W ramach seminarium odwiedzane były szkoły wyznaczające nowoczesne trendy w edukacji na każdym poziomie nauczania.
W ramach projektu prowadzone są blogi opowiadające o poszczególnych spotkaniach projektowych i seminariach. Adres polskiego bloga www.sharetrainprojekt.blogspot.com. Każda instytucja posiada tez konto na Twitterze, nasze to @sharetrainrzpwe, zapraszamy do obserwowania oraz istnieje wspólna strona internetowa www.sharetrainproject.es Z wszystkich obserwacji podczas seminariów przygotowywane są filmy wideo prezentowane na stronie projektu.