1.Tomasz Brzozowski,Milena Kołodziej kl.IIIa – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie  na ” Ozdobę choinkową z naturalnych materiałów”- /organizator PSP nr 11 w Opolu/

2.Adrianna Łotarewicz kl.IIIa  – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie pt. ” Śpiewamy kolędy”- /organizator PSP nr 2 w Opolu/

3.Wiktoria Rybak kl.IVb- nagroda, Jakub Kasperkiewicz,- nagroda, Oskar Główka– wyróznienie w  Międzyszkolnym Konkursie “Eko choinka”- konkurs na ozdobę choinkowa z płyt CD

4. Aleksandra Bogdankl.Va- I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Mikołajkowej i Świątecznej

5.Jakub Galonkl.VIa- laureat Ogólnopolskiego Konkursu na najpiękniejszy” List dla Ziemi 2017″

6.Jakub Galon kl.VIa – finalista Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

7. Kacper Brożekkl.VIa – IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego

8.Jakub Galon kl.VIa – V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego

9.Mateusz Pojasek, Amelia Ciepiela 5a- I nagroda w Miejskim Plenerze Malarskim “Opole kedką malowane”

10. Amelia Ciepiela, Jakub Kasperkiewicz, Tomasz Kasica–  I miejsce w międzyszkolnym konkursie “Wiedzy historycznej o Opolu i Opolszczyźnie”

11.Kinga Przystasz, Tomasz Kasica, Aleksandra Bogdan -I nagroda w  międzyszkolnym konkursie plastycznym „ Ozdoba choinkowa – motywy ludowe regionu”

12.Tomasz Kasica – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Zabawki naszych rodziców i dziadków”

13.Tomasz Wiszniewski, Aleksandra Bogdan– wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Zabawki naszych rodziców i dziadków”
14.Sebastian Szymanel, Jakub Kasperkiewicz– I miejsce międzyszkolnym konkursie plastycznym„ Tak widzę Opole”

15.Jakub Galon– wyróżnienie w Opolskim Konkursie Historycznym „ Czyn zbrojny i antykomunistyczna działalność w imię niepodległości Polski”

16. Anastassia Snitstar– wyróżnienie Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „ Moja Europa”

17. Weronika Bereś,  Natalia Roguła kl.VIIa – I  miejsce w etapie rejonowym VII turnieju PCK  – „Bezpieczna droga do szkoły”

18. Dawid Ludwiński  kl.VIIa- 9 miejsce,Natalia Roguła, kl.VIIa -10 miejsce, Martyna Stęclik, kl.VIIa, 13 miejsce, Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

19. I miejsce –koło teatralne,pod kierunkiem p.Anny Ferens,na XI Międzyszkolnych Konfrontacjach Teatralnych w PSP 2 w Opolu.

20. II miejscekoło dziennikarskie i „Ósemeczka”, pod kierunkiem p.Żanety Nowak w Ogólnopolskim Konkursie na Gazetę Szkolną “Nasza Gazeta”!

21.I miejsce– dla reprezentacji PSP8 w składzie:Amelia Ciepiela, Igor Romaniuk z kl. Va oraz z klasy VI a: Kacper Brożek, Filip Kasperkiewicz -w Międzyszkolnym Konkursie Logicznego Myślenia w Języku Angielskim „TRAIN YOUR BRAIN”

22. III miejscew konkursie literackim-Tomasz Kasica, kl. Va, wyróżnienie w konkursie literackim
Jakub Kasperkiewicz,kl. Va, wyróżnienie w konkursie plastycznym-Tomasz Kasica, kl. Va, w Międzyszkolny, Konkursie Literacko – Plastycznym -„ Prawdy Polaków wciąż żywe”.

23. Tomasz Brzozowski– uczeń klasy III a,II miejscew kategorii indywidualnej . Julia Galon– uczennica klasy I a, III miejsce w kategorii indywidualnej w Międzyszkolnym Konkursie “Mój chiński talent”.

24. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej-II miejsce-Milena Kołodziej i Ada Łotarewicz oraz I miejsce Katarzyna Zalas, Aleksandra Zalas, Nicola Kamińska oraz Lena Witych

25. Jakub Galon- kl.VIa  – IV miejse w VII Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych województwa opolskiego w PSP nr 5

26.Głogiewicz Alicja– Laureatka XVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Literackiego “Zwierzaki”– nagroda w kategorii literackiej

27. Trzos Antonina- kl.Ia– Laureatka VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Marii Konopnickiej w Kaliszu

28. Jakub Galon- klVIa–   XIV Międzyszkolny Konkurs „Młody Literat”- Polska widziana oczami młodego Polaka –   III miejsce,

29.Zalas Aleksandra-I miejsce, Zalas Katarzyna – II miejsce, klasa IIIb – „Mistrzostwa Opola w Mini Badmintonie”

30.Natalia Kilkus, Lena Witych, Stanisław Gibas z klasy IIIb– II miejsce „Opole, moje miasto Mały Opolanin”– konkurs wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie

31.„Opole, moje miasto Mały Opolanin”- klasa IIIb– nagroda za totem oraz nagroda za najciekawszą kronikę grupy.

32.Filip Imielski, Krzysztof Kasica, Wojciech  Idzik, klasa IIa –III miejsce „Opole, moje miasto Mały Opolanin”– konkurs wiedzy o Opolu i Opolszczyźnie

33.Filip Imielski, Daria Saveha, Julia Nowak, Patryk Przystasz, Julia Krajza, klasa IIa– nagrody za prace plastyczne na płótnie w konkursie  ,, Tak widzę Opole” – MDK – Mały Opolanin.

34.Wojciech Idzik, klasa IIa – III miejsce w miejskim konkursie plastycznym pt. „100-lecie Niepodległej Polski w kategorii klas II szkoły podstawowej, zorganizowanym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

35.Michał Brzeziński, klasa IIIa– III miejsce za najpiękniejszą ozdobę wielkanocnę – konkurs w  PSP28 w ramach Opolskich Ogrodów Talentów.

36.Tomasz Brzozowski, klasa IIIa –  laureat konkursu plastycznego „ Mój ulubiony bohater literacki” – konkurs w PSP 20 w ramach Opolskich Ogrodów Talentów.

37. Jakub Galon, klasa VIa zdobył  tytuł Mistrza Małego Opolskiego Dyktanda w kategorii 10-12 lat w Filharmonii Opolskiej w ramach Festiwalu Książki w Opolu.

38. Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego otrzymali  Michał Koziarski  i Anastasia Snitsar uczniowie klasy VIIb.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im. Gustawa Morcinka w Opolu​

Email: sp8opole@wodip.opole.pl