Więcej o programie “Laboratoria Przyszłości”
Uczniowie klasy 2a podczas zabaw integracyjnych tworzyli przestrzenne konstrukcje z klocków BAMP oraz Incastro zakupionych w ramach programu “Laboratoria Przyszłości”. Dzieci budowały z ogromnym zapałem, a także wykazały się niesamowitą wyobraźnią. Zabawa klockami doskonali motorykę małą oraz pogłębia umiejętność koncentracji uwagi.
Uczniowie klasy 6a i 7a na zajęciach koła matematyczno-informatycznego rozwijają kompetencje informatyczne oraz naukowo-techniczne. Dzięki zakupionym w ramach programu “Laboratoria Przyszłości” zestawom konstrukcyjnym  Lego Spike Prime poznają świat robotów i programowania. W zestawie oprócz klocków znajduje się   łatwym w użyciu sprzęt elektroniczny. Uczniowie programują zbudowane przez siebie roboty w  intuicyjnym języku programowania, opartym na Scratch, czyli na środowisku znanym dobrze z lekcji informatyki. Klocki SPIKE Prime są oparte o koncepcję STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics). Zestaw angażuje uczniów poprzez zabawę w rozwiązywanie problemów o różnym stopniu trudności, wspomagając kreatywność i ucząc krytycznego myślenia.
Bardziej zaawansowani uczniowie mają  możliwość programowania w języku tekstowym MicroPython.

Uczniowie na Kółku Dziennikarskim poznawali funkcje dyktafonu.