W dniu 21 lutego 2019 r. uczniowie klasy 5b odwiedzili Opolski Ratusz oraz  Prezydenta Miasta Opola, Pana Arkadiusza Wiśniewskiego, Dzieci zapoznały się z pracą urzędu i zadaniami samorządu terytorialnego i kompetencjami Rady Miasta oraz Prezydenta, Uczniowie poznali program dotyczący Karty Opolska Rodzina,  zapoznali się z elektronicznym, zdalnym tłumaczem języka migowego, dowiedzieli się, gdzie można zwrócić się o pomoc w załatwieniu danej sprawy, wysłuchały gawędy o historii opolskiego  ratusza,

Uczniowie klasy 5b wręczyli Panu Prezydentowi prezenty w postaci samodzielnie namalowanych prac plastycznych, Pan Prezydent również obdarował uczniów pamiątkowymi drobiazgami. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wizyty, Uczniowie wręczali też napotkanym pracownikom Urzędu uprzednio przygotowane wróżby. Ponadto zainscenizowaliśmy krótką sesję Rady Miejskiej na temat „ 5 Prawd Polaków” i scenkę zaślubin w Sali Ślubów.
Klasa Vb wraz z wychowawcą serdecznie dziękuje Panu Andrzejowi Strzelczykowi oraz Pani Magdalenie Bolech za bardzo ciekawą wycieczkę po opolskim Ratuszu.