Uczniowie na lekcjach informatyki rozwiązywali zadania na stronie Godzina Kodowania- Hour of Code. Ponadto uczniowie korzystali z zasobów  Minecraft Education. Jest to  edukacyjna wersja gry Minecraft, popularnej wśród dzieci i młodzieży na całym świecie. Uczniowie grając w Minecraft chętnie uczą się matematyki, historii, chemii, biologii, programowania i wielu innych przedmiotów, uczą się współpracować, rozwijać zdolności twórcze i lepiej zapamiętują nowe informacje. Na zajęciach koła matematyczno- informatycznego uczniowie konstruowali roboty z klocków Lego WeDo 2.0, lego Spike Prime oraz lego Mindstorm. programowali je w języku programowania Python, Scratch oraz za pomocą bloków słów w aplikacji Lego. Klasy ósme tworzyły proste programy użytkowe oraz programowały grafikę w Pythonie korzystając z biblioteki Turtle.
Uczniowie z Ukrainy uczyli się języka polskiego z wykorzystaniem zasobów Minecraft Education. / szczegóły w aktualnościach/.

Pobierz (codeweek-leaflet-2023-PL-1.pdf, PDF, 941KB)