W dniu 30 maja 2018r., w naszej szkole zorganizowany został Szkolny Dzień Sportu, który obfitował w mnóstwo atrakcji:

1. Pogadanka na temat zdrowego stylu życia przeprowadzona przez panią Pedagog Alicję Wieczorek na temat „ Sport alternatywą dla uzależnień”: oraz pogadanka na temat „ Bezpieczeństwa na drodze i podczas wakacji letnich ” przeprowadzona we współpracy z Komendą Straży Miejskiej w Opolu.
  2. Część artystyczna – występy akrobatyczne uczniów przygotowane pod opieką pana Pawła Jureczko (nauczyciela w.f. ) oraz taniec “Zumba” – jako wspólna rozgrzewka ( układ przygotowany przez przedstawicieli klas VI a i IV b, pod opieką nauczycieli: pani Alicji Adamaszek i pani Elżbiety Rotko )
  3. Warsztaty przeprowadzone przez Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Opola i Straż Miejską w Opolu (zajęcia recyklingowe z wykorzystaniem odpadów komunalnych, pojedynek między klasowy z wiedzy o odpadach komunalnych z wykorzystaniem koła fortuny, miasteczko rowerowe zorganizowane przez Straż Miejską )
  4. Zajęcia sportowo-rekreacyjne
  5. O stronę muzyczną tego dnia zadbał Dj Profe Soro
  6. Zaproszona Grupa Murki z Opola wraz z przedstawicielami naszych uczniów stworzyli na jednej ze ścian naszego szkolnego ogródka przepiękny mural.
    Na zakończenie dnia podsumowano wyniki poszczególnych konkurencji i wręczono nagrody.
    Wręczane nagrody oraz poczęstunek ( woda, jabłko i słodycze) dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka, farby do malowania muralu, wykonawcy muralu i oprawa muzyczna zostały ufundowane przez Radę Dzielnicy Nadodrze – bardzo dziękujemy.