29 listopada w naszej szkole odbyło się Seminarium w ramach projektu „Opolska Szkoła Ćwiczeń” pt. „Technologia informacyjno-komunikacyjna jako środek dydaktyczny w nauczaniu przedmiotowym w szkołach podstawowych”.
Pierwszym punktem programu były 2 lekcje pokazowe: j. angielski „My body and face” w klasie II a prowadzony przez p. Żanetę Nowak oraz matematyka „Potęga o wykładniku naturalnym” w klasie VII przeprowadzona przez p. Dariusza Cichonia. Ponadto szkoła zaprezentowała działania służące rozwojowi kompetencji informatycznych- tzw. stanowiska edukacyjne z TIK- iem:
– kodowanie z kubkami,
– Photon- zabawy na matematycznej macie,
– Ozobot z puzzlami edukacyjnymi,
– programowanie robotów.
Przedstawione pomysły były inspiracją do wykorzystania na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Uczestnicy konferencji wysłuchali także wykładu p. Sławomira Górniaka na temat nowoczesnych technologii w warsztacie nauczyciela. Ostatnim punktem programu były warsztaty tematyczne:
– Kompetencje informatyczne a informacyjne- uczniowie i nauczyciele (Bartosz Zacharewicz)
– Uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych a techniki informacyjno-komunikacyjne (Barbara Kemska-Guga)
– Technologia informacyjno-komunikacyjna jako środek dydaktyczny w nauczaniu przedmiotowym w szkołach podstawowych (Sławomir Górniak).
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Sympozjum za przybycie. Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z tego przedsięwzięcia.