W tym roku dwie klasy – 2a i 3b, przystąpiły do projektu „Mały  Opolanin”, którego program przewiduje poznanie przez uczniów genealogii miasta, zabytków, historii, symboliki Opola, jego wielokulturowości i osobliwości, ciekawych ludzi, potraw regionalnych, ciekawostek z życia dawnych Opolan oraz legend związanych z miastem.

Pierwsza wycieczka „Opolskich Ósemeczek” (2a) rozpoczęła spod Ratusza. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co symbolizują gwiazdy na Rynku, jaką historię kryją kamienice, na co czeka lew w okienku. Następnie dzieci zwiedzały Kościół Franciszkanów, Stawek Barlickiego, opolski Amfiteatr oraz windę w Urzędzie Wojewódzkim. Wkrótce potem dzieci zobaczyły film o Opolu, po którym weszły na wieżę Piastowską. Ostatnim punktem programu były zajęcia w MDK-u „Dawne zabawy naszych rodziców”. Uczniowie poznali m.in. takie gry jak „Palec pod budkę”, „Bierki”, „Szczur”.

Natomiast wycieczka „Piastowskich Zuchów”- uczniów klasy 3b, rozpoczęła się od obejrzenia wystawy ciekawych zdjęć dawnego i współczesnego Opola. Następnie przeszliśmy spacerem przez  Wzgórze Uniwersyteckie i dotarliśmy do studni św. Wojciecha, a następnie na Skwer Artystów, gdzie sesjom zdjęciowym, z tymi jakże znanymi postaciami nie było końca. Usłyszeliśmy kilka słów o historii murów obronnych, by w końcu dotrzeć na Wieżę Piastowską. Gdy wspinaczka na górę dobiegła końca okazało się, że pokonaliśmy ok.160 schodów! …ale było warto! Nagrodą za wysiłek była przepiękna panorama słonecznego, jesiennego Opola.

Naszą pierwszą wyprawę zakończyliśmy warsztatami teatralnymi w MDK-u, na których nasi mali artyści popisywali się niesamowitą pomysłowością i swoimi umiejętnościami aktorskimi.