W dniu 12.12.2019r., w opolskiej Stegu Arena 30 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Rotko i p. Pawła Jureczko, wzięło udział w drugiej edycji kampanii edukacyjnej “Akcja Defibrylacja”. „ Ósemkowicze” wraz z uczniami innych szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz z seniorami i osobami niepełnosprawnymi, zdobywali wiedzę na temat tego, jak używać defibrylatora AED oraz jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy.
Akcja odbyła się pod hasłem “Opole w Rytmie Życzliwości”.

Spotkanie rozpoczęło się od części teoretycznej, w której przedstawiono kilka istotnych zasad udzielania pierwszej pomocy. Następnie zasłyszaną wiedzę, uczestnicy mogli sprawdzić praktycznie na poszczególnych stanowiskach, które przygotowali m.in. strażacy, policjanci, PCK, ratownicy medyczni.
Oprócz formy edukacyjno-praktycznej uczestnicy “Akcji Defibrylacji” uczestniczyli również w części rozrywkowej i integracyjnej spotkania. Dzieci, młodzież i seniorzy wspólnie trenowali aerobik i oglądali pokaz zumby.