Zapraszamy do udziału
w konkursie –

“Na wakacjach spotkałem  matematykę”Poszukajcie aspektów matematycznych w otaczającym Was świecie w warunkach wakacyjnych.Tegoroczna edycja nosi podtytuł: “Geometria o jakiej nie uczymy w szkole”-opiera się na poszukiwaniu w Waszych wakacyjnych obserwacjach, odwiedzonych miejscach czy podziwianych dziełach sztuki innego ujęcia geometrii niż  szkole.ZADANIEM KONKURSOWYM JEST:

• utworzenie pracy w dowolnej technice graficznej lub fotograficznej ukazującej
    dowolny aspekt geometrii napotkany w czasie wakacji.
  • prace należy dostarczyć  do szkoły- do  20 września 2022 / konkurs organizowany przez Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki  przy Wydziale  Matematyki  Uniwersytetu w Białymstoku/
  • prace oceniane będą w dwóch kategoriach dla SP
    – klasy  II – V
    – klasy VI=- VIII

W lewej kolumnie umieściłam dla Was na zachętę skórkę bardzo smacznego owocu. To marakuja, owoc, który można spotkać  zarówno na egzotycznych wakacjach jak i sklepowych półkach.

Spójrzcie ile w niej  geometrii !!!

Udanych wakacji i poszukiwań !!! – koordynator konkursu Hanna Bartnikowska