MUZYKA KL. 6B

wirtualna tablica

Pobierz (zeszyt-cwiczen-nowe-slowa-na-start-klasa-6-zadania-na-marzec-kwiecien.pdf, PDF, 6.1MB)

klasa VI b:
Klasa 6b

Witam moi mili przed nami kolejny etap spróbujcie samodzielnie przygotować notatkę w zeszycie, jak korzystać ze słownika terminów literackich – podręcznik strona 115, a następnie wykonajcie pisemnie w zeszycie ćwiczenie 1ze strony 115, ćw. 3 str. 116 i ćw.4 str.116. Powodzenia wierzę, że dacie sobie świetnie radę. Trzymam kciuki.
Jeżeli ktoś ma książki w szkole, to nic straconego. Można korzystać z wersji elektronicznej podręcznika.

1. Wersje elektroniczne podręczników Nowej Ery do klas 1-8

• Można z nich korzystać bezpłatnie na platformie ebooki.nowaera.pl do końca roku szkolnego 2019/2020.
  • Aby skorzystać z podręczników, wystarczy zarejestrować się za pomocą Konta Moja Nowa Era. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub rodzic (w imieniu ucznia).
  • Dzięki platformie uczeń może mieć dostęp do swoich podręczników w domu, nawet gdy papierowe książki zostawił w szkole.
  • W razie wątpliwości proszę o kontakt mailowy: katarzyna.bajger@psp8opole.pl

Klasa  6 b: „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, „Hobbit, czyli tam i z powrotem” „Bajki” Ignacego Krasickiego

1. Napisz tekst dyktanda ortograficznego z wykorzystaniem poznanych zasad i reguł.
  2. Ułóż krzyżówkę zawierającą wyrazy z trudnościami ortograficznymi.
  3. Ćwicz ortografię poprzez dostępne strony internetowe: Pisupisu.pl, Ortofrajda dział gier

1. Wypracowanie z lektury ” Hobbit, czyli tam i z powrotem” – Opisz dowolnego bohatera uwzględniając jego cechy charakteru, wygląd zewnętrzny.
  2. Powtórzyć i utrwalić części mowy  (rzeczownik, czasownik, przymiotnik, liczebnik, zaimek, przysłówek, spójnik, wykrzyknik, partykuła, przyimek) oraz części zdania (podmiot, orzeczenie, przydawka, dopełnienie i okolicznik).
  3. Nazwać części mowy i zdania w wypowiedziach i narysować wykres zdań:

Moja mama wyjechała wczoraj późnym popołudniem w niesamowitą podróż dookoła świata.

Koleżanka mojej siostry uczy się gry na fortepianie.

W miniony wtorek w moim mieście została otwarta nowa biblioteka miejska.

Często lubię czytać książki zawierające opis przygód dobrze znanych mi bohaterów.