Drodzy uczniowie kolejnym etapem naszej wspólnej pracy będzie powtórka z lektur szkolnych, dlatego proszę Was o wykonanie prostego ćwiczenia:

  1. Na podstawie poznanych i omówionych lektur szkolnych dokonaj ich samodzielnego powtórzenia i przypomnienia najważniejszych elementów, poprzez wyszukanie w różnych źródłach testów do lektur i rozwiązanie ich (on-line), a następnie sporządzenie w zeszycie tabeli z uwzględnieniem; autora, tytułu i bohaterów. Powodzenia! Wasza polonistka

 

Klasa 5 b: „Chłopcy z Placu Broni”, „Tajemniczy ogród”, „Przygody Tomka Sawyera”

 

klasa V b :
17.03

Moi drodzy uczniowie, w związku z niemożliwością kontaktu z Wami osobiście, wysyłam Wam zagadnienia do samodzielnego wykonania w domu.

  1. Napisz opowiadanie o wiośnie wykorzystaj znane powiedzenia i przysłowia, pamiętaj o regułach i zasadach ortograficznych.
  2. Ćwicz ortografię poprzez dostępne strony internetowe: Pisupisu.pl, Ortofrajda dział gier

on- line, Dyktanda ortograficzne z różnych poziomów.

11.03

1. Wypracowanie z lektury “Przygody Tomka Sawyera”, tematy zostały podane do zeszytów.

2. Kolejna lektura “Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” (przygotować czas, miejsce wydarzeń, bohaterów i przebieg wydarzeń).
3. Niektórzy uczniowie nie oddali sprawozdania z dowolnego filmu.
4. Powtórzyć przypadki, odmienić przez przypadki w liczbie pojedynczej i mnogiej:
 wiosenny spacer, dobra zabawa.
5. Powtórzyć części mowy (rzeczownik, przymiotnik, czasownik, przysłówek), wypisać po 10 przykładów każdej z wymienionych części mowy.
Skip to content