Klasa 5 b: „Chłopcy z Placu Broni”, „Tajemniczy ogród”, „Przygody Tomka Sawyera”

klasa V b :

1. Napisz opowiadanie o wiośnie wykorzystaj znane powiedzenia i przysłowia, pamiętaj o regułach i zasadach ortograficznych.
  2. Ćwicz ortografię poprzez dostępne strony internetowe: Pisupisu.pl, Ortofrajda dział gier

1. Wypracowanie z lektury “Przygody Tomka Sawyera”, tematy zostały podane do zeszytów.

2. Kolejna lektura “Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” (przygotować czas, miejsce wydarzeń, bohaterów i przebieg wydarzeń).
3. Niektórzy uczniowie nie oddali sprawozdania z dowolnego filmu.
4. Powtórzyć przypadki, odmienić przez przypadki w liczbie pojedynczej i mnogiej:
 wiosenny spacer, dobra zabawa.
5. Powtórzyć części mowy (rzeczownik, przymiotnik, czasownik, przysłówek), wypisać po 10 przykładów każdej z wymienionych części mowy.