wirtualna tablica 

25.03

Klasa5a

Witam moi mili
proszę o przypomnienie sobie treści legendy o Wandzie, co nie chciała Niemca.
Następnie przeczytajcie tekst z podręcznika str.152-154 pt.:”Prawdziwa historia o królu Kraku i królewnie Wandzie”.
Potem wypiszcie w zeszycie postacie, które występują w utworze i krótko je przedstawcie.
Na zakończenie napiszcie, która wersja historii o Wandzie
Mariana Orłonia czy Łukasza Kamykowskiego podoba Wam się bardziej. Uzasadnijcie dlaczego?
Jeżeli ktoś nie ma podręcznika, to nic straconego.

1. Wersje elektroniczne podręczników Nowej Ery do klas 1-8

  • Można z nich korzystać bezpłatnie na platformie ebooki.nowaera.pl do końca roku szkolnego 2019/2020.
  • Aby skorzystać z podręczników, wystarczy zarejestrować się za pomocą Konta Moja Nowa Era. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub rodzic (w imieniu ucznia).
  • Dzięki platformie uczeń może mieć dostęp do swoich podręczników w domu, nawet gdy papierowe książki zostawił w szkole.
  • W razie wątpliwości proszę o kontakt mailowy: katarzyna.bajger@psp8opole.pl

20.03

Klasa 5a 

Drodzy uczniowie kolejnym etapem naszej wspólnej pracy będzie powtórka z lektur szkolnych, dlatego proszę Was o wykonanie prostego ćwiczenia:

  1. Na podstawie poznanych i omówionych lektur szkolnych dokonaj ich samodzielnego powtórzenia i przypomnienia najważniejszych elementów, poprzez wyszukanie w różnych źródłach testów do lektur i rozwiązanie ich (on-line), a następnie sporządzenie w zeszycie tabeli z uwzględnieniem; autora, tytułu i bohaterów. Powodzenia! Wasza polonistka

 

Klasa 5 a: „Katarynka”, „Chłopcy z Placu Broni”, Mity- Syzyf, Prometeusz, Demeter i Kora, Dedal i Ikar, Herakles, Puszka Pandory

 

klasa V a :

17.03

Moi drodzy uczniowie, w związku z niemożliwością kontaktu z Wami osobiście, wysyłam Wam zagadnienia do samodzielnego wykonania w domu.

  1. Napisz opowiadanie o wiośnie wykorzystaj znane powiedzenia i przysłowia, pamiętaj o regułach i zasadach ortograficznych.
  2. Ćwicz ortografię poprzez dostępne strony internetowe: Pisupisu.pl, Ortofrajda dział gier

on- line, Dyktanda ortograficzne z różnych poziomów.

11.03

  1. Wypracowanie z lektury “Mity greckie” – Napisz list do bliskiej Ci osoby, w którym zdasz relację ze spotkania z dowolnym bogiem, herosem lub bohaterem. Nie zapomnij o najważniejszych wyznacznikach listu.
  2. Powtórzyć przypadki, odmienić przez przypadki w liczbie pojedynczej i mnogiej związek wyrazowy: ciekawa wyprawa, niesamowite spotkanie.
  3. Powtórzyć części mowy (rzeczownik, przymiotnik, czasownik, przysłówek), wypisać po 10 przykładów każdej z wymienionych części mowy.

 

Skip to content