wirtualna tablica

Klasa 4a

Witam moi mili przed nami kolejna rzecz do wykonania, ufam że dacie sobie świetnie radę.

Przypomnijcie sobie, jak opisać przedmiot, rzeczy ważne macie w swoich zeszytach przedmiotowych. Na podstawie zdobytych informacji opiszcie dowolny przedmiot. Weźcie pod uwagę przydatne słowa, które znajdziecie w podręczniku na stronie 124.

Jeżeli ktoś nie ma podręcznika, to nic straconego.

• Można z nich korzystać bezpłatnie na platformie ebooki.nowaera.pl do końca roku szkolnego 2019/2020.
  • Aby skorzystać z podręczników, wystarczy zarejestrować się za pomocą Konta Moja Nowa Era. Rejestracji może dokonać nauczyciel lub rodzic (w imieniu ucznia).
  • Dzięki platformie uczeń może mieć dostęp do swoich podręczników w domu, nawet gdy papierowe książki zostawił w szkole.

1. Wersje elektroniczne podręczników Nowej Ery do klas 1-8

W razie wątpliwości proszę o kontakt mailowy: katarzyna.bajger@psp8opole.pl

Klasa 4a

1. Na podstawie poznanych i omówionych lektur szkolnych dokonaj ich samodzielnego powtórzenia i przypomnienia najważniejszych elementów, poprzez wyszukanie w różnych źródłach testów do lektur i przeanalizowanie ich, a następnie sporządzenie w zeszycie tabeli z uwzględnieniem; autora, tytułu i bohaterów. Powodzenia! Wasza polonistka

Klasa 4a „Akademia Pana Kleksa”, „Mikołajek”, „Dynastia Miziołków”

Klasa IVa:

1. Napisz wiersz o wiośnie z wykorzystaniem poznanych zasad i reguł ortograficznych. Przy pisaniu możesz skorzystać ze słownika ortograficznego i innych dostępnych pomocy i materiałów. Niektóre wyrazy masz w zeszycie do języka polskiego.
  2. Ćwicz ortografię poprzez dostępne strony internetowe: Pisupisu.pl, Ortofrajda dział gier

1.Kolejna lektura ”Dynastia Miziołków”

(przygotować czas, miejsce wydarzeń, bohaterów i przebieg wydarzeń).

2.Powtórzyć przypadki, odmienić przez przypadki w liczbie pojedynczej i mnogiej: wiosna,  tulipan, ułożyć zdania z dowolną formą tego rzeczownika

1. Powtórzyć części mowy (rzeczownik, przymiotnik, czasownik), wypisać po 10 przykładów każdej z wymienionych części mowy.