„By powstał dom, potrzeba wiele troski-nie pozwól mu się rozsypać”- ogólnopolska kampania społeczna

Drodzy Uczniowie, Rodzice Nauczyciele,

Informujemy, że nasza szkoła przyłączyła się do kampanii społecznej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „By powstał dom trzeba wiele troski – nie pozwól mu się rozsypać”.

Celem Kampanii realizowanej w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej przez COVID-19 oraz dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie. Poniżej znajdują się linki do krótkich filmów z kampanii. Zapraszamy do oglądania!

Kampania Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej – klasy I-III –
YouTube Film animowany dla Dzieci i Rodziców klas I-III